Ηττα για το γυναικείο μας και αποκλεισμός από το κύπελλο.

14 Νοεμβρίου, 2016

Ήττα για τα κορίτσια του Αστέρα μας με 67-50 στον αγώνα κυπέλλου απέναντι στη Μεντ.Η ομάδα μας έπαιξε πολύ όμορφο μπάσκετ για 30 λεπτά και ήταν πολύ κοντά στην υπόθεση πρόκριση.Η κούραση στο τελευταίο δεκάλεπτο οδήγησε σε λάθος επιλογές στην επίθεση, με αποτέλεσμα η πολύ δυνατή ομάδα της Μεντ να ξεφύγει στο σκορ και να πάρει το εισιτήριο για τους 8 του κυπέλλου.Συγχαρητήρια στην ομάδα της Μεντ και καλή συνέχεια στο θεσμό ενώ πολλά μπράβο αξίζουν στα κορίτσια μας για τη πολύ μεγάλη προσπάθεια που έκαναν στο σημερινό παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 10-9,30-27,48-43,67-50

Διαιτητές:Δέλλας-Καρμπά

ΜΕΝΤ:(Διαβολεμένου): Καμπίτση 5 (1),Πεταχτή 9, Χρυσοστομίδου 10(1),Ριτζαλέου 10,Πασιούδη 4, Μπαμπικέρ 4,Σωτηριάδου 3(1),Καβακίδου 8, Μπαξεβάνου 2 ,Κοματσιούλη 8 ,Δριστέλα 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ(Μοσχούλας):Γεωργιάδου 12(3),Τσαλοπούλου 6,Ανταβαλή 10,Μισόπαπα,Ευθυμίου,Αμπατζίδου 5,Τερεζή 1,Μπεκιαρούδη 1,Τσακιτζή 2,Κιλινγκαρίδου 13(2),Χριστάκογλου.