Ξεκίνημα με το δεξί και στο πρωτάθλημα για το ανδρικό μας.

10 Οκτωβρίου, 2020

Με νίκη ξεκίνησε και τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα το ανδρικό τμήμα του Αστέρα μας επικρατώντας σχετικά εύκολα με 68-56 της ΕΑΝ Κρήνης. Το σύνολο του coach Μουρατίδη ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και με ένα μίνι βομβαρδισμό έξω από την γραμμή του τρίποντου πήρε πολύ γρήγορα ένα προβάδισμα με δέκα και δώδεκα πόντους το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλους του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το δεύτερο δεκάλεπτο αλλά η ομάδα του Αστέρα κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι σχετικά και πάλι γρήγορα κλείνοντας το ημίχρονο με 42-28. Η συνέχεια ήταν ίδια με το ξεκίνημα και το παιχνίδι τελείωσε χωρίς ιδιαίτερα θέματα για τους γηπεδούχους.