ΕΚΑΣΘ Β’ΑΝΔΡΩΝ : ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Α.ΤΟΥΜΠΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ Α.Μ.Σ

9 Οκτωβρίου, 2021
Την ήττα γνώρισε το ανδρικό μας σήμερα με 53-51 εκτός έδρας από την ομάδα της Προοδευτικής.
Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και ήταν κακή στην άμυνα και άστοχη στην επίθεση και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 33-26 . Τα πράγματα βελτιώθηκαν στο 3ο δεκάλεπτο καθώς οι αθλητές μας βελτιώθηκαν στην άμυνα και με καλές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να περάσουν μπροστά με
39-41 . Το 4ο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι και οι δύο ομάδες είχαν αρκετές εναλλαγές στο σκορ . Κάποια λάθη όμως στο τέλος μας κόστισαν το ροζ φύλλο . Συγχαρητήρια στους παίκτες και των δύο ομάδων για την προσπάθεια .
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (ΜΠΟΥΚΑΚΗΣ) : Εφόπουλος 17(4) , Στερζεντσένκο 2 , Μποτζατζής , Οικονόμου 15(1) , Ζέρβας 3(1) , Νάνος 2 , Τσελίκης 2 , Προυσαλίδης 5(1) , Κουτσουκίδης 5(1)
ΑΣΤΕΡΑΣ (ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ-ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ) : Ουρκέρογλου 2 , Παρδάλης , Πασσαρής 3 , Τζινιέρης , Παρίσης 3(1) , Σαμπαρδάνης 2 , Κιτσούλης 24(4) , Πετρίδης , Παπαδόπουλος Μπ. 8(1) , Παπαδόπουλος Μ. 5 , Σκεύης 3(1)