Ηττήθηκε το Αντρικό του Αστέρα Πλαγιαρίου

25 Σεπτεμβρίου, 2021

Την ήττα γνώρισε το Ανδρικό μας στον σημερινό αγώνα κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ με 78 – 51 . Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και με όπλο την πιεστική άμυνα κατάφερε να προηγηθεί με 10-13 στο 1ο δεκάλεπτο . Η πολύ έμπειρη ομάδα του Ολύμπου ( έχει παίκτες που έχουν αγωνιστεί από την Α1 μέχρι την Γ Εθνική ) όμως αντέδρασε και κατάφερε να προηγηθεί με 33-30 στο ημίχρονο παρόλο που οι αθλητές μας ήταν πολύ καλοί και στις δύο μεριές του γηπέδου .
Το σκηνικό δυστυχώς στο 2ο ημίχρονο άλλαξε , οι γηπεδούχοι έγιναν πιο σκληροί στην άμυνα , η νεανική μας ομάδα υπέπεσε σε αρκετά λάθη ( είναι άλλωστε το πρώτο σοβαρό παιχνίδι της χρονιάς απέναντι μάλιστα σε μια ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας ) και το πολύ κακό στεφάνι ( υπάρχει άραγε σε άλλο κλειστό γήπεδο στην πόλη μας στεφάνι χωρίς ελατήρια ??? ) οδήγησαν σε μια δίκαιη ήττα .
Κρατάμε πολλά θετικά από το σημερινό παιχνίδι , η ομάδα σιγά σιγά θα βρει το ρυθμό της και οι αρκετοί νέοι παίκτες θα προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα . Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και από τις δύο ομάδες για την προσπάθεια.
ΟΛΥΜΠΟΣ (ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΤΖΕΛΕΠΗΣ) : Δανάκης 4(1), Ταουκίδης 5 , Γκιφόπουλος 10(2) , Διαμαντής 5(1) , Μυλωνίδης 16(1) , Μπατάκας 4 , Μέκο 10(1) , Μπεχλιβάνης 9(3) , Παρτόζης , Μαυρίδης 14 .
ΑΣΤΕΡΑΣ (ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ-ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ) : Ουρκέρογλου 3(1) , Παρδάλης , Πασσαρής 3(1) , Τζινιέρης 8(2) , Παρίσης 9(2) , Σαμπαρδάνης 4 , Κιτσούλης 5(1) , Πετρίδης 7 , Παπαδόπουλος Μπάμπης 1 , Παπαδόπουλος Μάκης 6 , Μαραγκός 2 , Σκεύης 3(1)