Κέρδισε το ντέρμπι το Πλαγιάρι !!!!!

27 Νοεμβρίου, 2013
Την έβδομη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε πριν από λίγο ο Αστέρας Πλαγιαρίου που επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου, του συνονόματού του Αστέρα Ιπποδρομίου με 62-59.
Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο, κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας να καλύψουν την σε βάρος τους διαφορά και να κάνουν το παιχνίδι ντέρμπι. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά ξέφυγαν με 5-6 πόντους, που ήταν αρκετοί για να τους δώσει μια ακόμη νίκη. Ο Μοσχούλας ήταν η μορφή των νικητών με 27 πόντους.
Δεκάλεπτα: 12-23, 25-29, 45-46, 62-59
Διαιτητές: Τσούλης-Μαρκούσης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ(Μουρατίδης): Κολυμβάνος 10(2), Μοσχούλας 27(2), Μουρατίδης Π. 2, Ποτουρίδης 6, Αντικατζίδης 4, Μελαχροινός 1, Ταλιώτης, Μάλτος 2, Παπαδόπουλος 10.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ(Μπάλτου): Οικονομίδης, Μασλαρινός 5, Σουανίδης 1, Παναγιωτίδης 9(1), Ταπούτος 26(2), Γιαννακός 10(1), Κουντουράκης 8(1), Δαλέσης.