Νίκη τριάδας για τον Αστέρα !!!!!!!!!!!!

8 Δεκεμβρίου, 2014

Σε ένα συγκλονιστικό ,από πλευράς διακύμανσης σκορ παιχνίδι, ο Αστέρας μας επικράτησε της Αναγέννησης Ρυσίου με 66-71. Το παιχνίδι είχε από την αρχή μεγάλη ένταση τόσο μέσα στον αγωνιστικό χώρο , όσο και στις κερκίδες , με τους φιλάθλους της ομάδας μας να κερδίζουν την μάχη. Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού το σύνολο του Coach Λευτέρη Μουρατίδη με πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο έφτασε στην 7η νίκη για φέτος και βρίσκεται πλέον μόνος στην τρίτη θέση. Οι παίκτες του Αστέρα με εξαιρετική άμυνα σε όλο το γήπεδο οδήγησαν τους αντίπαλους σε πολλά λάθη στο τελευταίο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει και τους +11 σχεδόν τρία λεπτά πριν το τέλος. Μετά το τέλος του παιχνιδιού οι παίκτες του Αστέρα ξέσπασαν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου. Ακολουθεί ανάλυση του παιχνιδιού :