Αστέρας από τα παλιά !!!!!!!!!

1 Νοεμβρίου, 2014

Φαίνεται να βρίσκει τα γνωστά επίπεδα απόδοσης σιγά σιγά το σύνολο του coach Λευτέρη Μουρατίδη και έτσι έφτασε στην έκτη θέση του πρωταθλήματος (με τριπλή ισοβαθμία) με την τέταρτη σερί νίκη. Αυτή την φορά αντίπαλος  η Βεργίνα η οποία παρουσίασε ένα πολύ αξιόμαχο σύνολο και στα δύο πρώτα δεκάλεπτα κατάφερε και έμεινε πολύ κοντά στο σκορ με ένα Μιχάλη Σπανό να πυροβολάει από παντού. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αστέρα μπήκε δυναμικά και έκανε το 30-33 του ημιχρόνου πολύ γρήγορα 40-61 και κάπου εκεί τελείωσε και το παιχνίδι. Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και βρήκε τελικό νικητή τον Αστέρα με σκορ 55-74. Ακολουθεί ανάλυση του παιχνιδιού :