3 στα 3 σε ρυθμούς ρελαντί για το παιδικό μας !!!!

10 Οκτωβρίου, 2016

3 ΣΤΑ 3 ΜΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ Πολύ εύκολα έκανε το 3 στα 3 το παιδικό του Αστέρα απέναντι στην Αναγέννηση Ρυσίου καθώς επικράτησε με το ευρύ 82-59.Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο πρώτο 10λεπτο που ολοκληρώθηκε με σκορ 31-12 και στο οποίο τα Αστέρια μας έπαιξαν πολύ όμορφο μπάσκετ με εξαιρετική άμυνα, σωστές επιλογές και πολυφωνία στην επίθεση. Στο 2ο ημίχρονο το μόνο που κατάφερε το Ρύσιο ήταν να μειώσει στους 12 πόντους με άμυνα ζώνης, αλλά το ρεσιτάλ 3πόντων των παιχτών του Αστέρα εκτόξευσε και πάλι τη διαφορά στους 25 με το τελικό σκορ να κλείνει στο 82-59 και να αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού. Συγχαρητήρια στους 2 διαιτητές, στους αθλητές και των 2 ομάδων αλλά και στους πάρα πολλούς φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου για τη κόσμια και άψογη συμπεριφορά τους.

Διαιτητές : Ψαρρά ς- Τέγος

Δεκάλεπτα: 31-12,42-23,55-43,82-59

Αστέρας ( Μοσχούλας ):Πετρίδης 18(5), Μπαράκας 7(1),Τζεμίντιμπης 20(4),Μαραγκός 8,Καμπερίδης 3,Σαμπαρδάνης 7,Οσμάνι 2,Γκίτσης 1,Σανδάλης 1,Μητκούσης 15.

Αναγέννηση Ρυσίου(Παπαγιαννάκης): Παπαδόπουλος, Μπίκος 8,Μπιτσακτσής 17,Κοραής 10, Βραίλας, Νικολαίδης 13,Παπαζής,Τσάκαλος,Καρίκης 2, Πράττης 7(1), Καβάσης 2, Χαρμανάς.