Παλικαρίσια νίκη για το παιδικό του Αστέρα μας !!!!

13 Φεβρουαρίου, 2017

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ!!!! Πολύ μεγάλη νίκη με 67-55 για το παιδικό του Αστέρα μας στο ντέρμπυ κορυφής με αντίπαλο την ομάδα του Αριστοτέλη Επανωμής . Η ομάδα μας εμφανίστηκε πολύ νευρική και αγχωμένη στο πρώτο ημίχρονο, με κακές επιθετικές επιλογές απέναντι στη πολύ κλειστή άμυνα του Αριστοτέλη με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 22-36. Τα ΑΣΤΕΡΙΑ μας μπήκαν μεταμορφωμένα στο 2ο ημίχρονο και με ένα επιμέρους σκορ 45-19 ανέτρεψαν το -14 παίρνοντας τη νίκη και με 12 πόντους διαφορά. Ο Αστέρας μας ολοκλήρωσε τους αγώνες στον όμιλο της με 17 νίκες και μία ήττα, καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση του ομίλου και προκρίθηκε στη φάση των 32 , περιμένοντας τώρα τη κλήρωση για να μάθει τον επόμενο αντίπαλο. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, στους φιλάθλους και των δύο ομάδων για τη φανταστική ατμόσφαιρα και το κατάμεστο γήπεδο και καλή επιτυχία στην εξαιρετική ομάδα του Αριστοτέλη Επανωμής στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Παίδων!

Διαιτητές: Ευσταθιάδης-Δήμου

Δεκάλεπτα 10-21,22-36,40-45,67-55

Αστέρας Πλαγιαρίου(Μοσχούλας): Πετρίδης 5(1), Μπαράκας, Τζεμίντιμπης 12(3), Μαραγκός 11 , Καμπερίδης 5, Σαμπαρδάνης 22, Οσμάνι, Γκίτσης, Σανδάλης, Μητκούσης 12.

Αριστοτέλης Επανωμής(Μπατμανίδης-Γιοβάννης):Τσιώνης Θ.12(2),Μαυροσκας,Τσιώνης Κ.13(3),Γεωργουλας, Γεράνος 10(2),Τελλος,Ντούνη 14,Τσαρσιταλίδης 4, Ζογκου 2,Νακος,Καιτσιωτης.