Νικηφόρο ξεκίνημα για το παιδικό του Αστέρα μας !!!!

26 Σεπτεμβρίου, 2016
Νικηφόρα ξεκίνησε στο πρωτάθλημα παίδων ο Αστέρας μας καθώς επικράτησε της ομάδας της Βεργινας με 62-44.Το άγχος της πρεμιέρας είχε σαν αποτέλεσμα το νευρικό ξεκίνημα των παιχτων μας στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να κλεινει στο 28-23.Οι παίχτες μας μπήκαν αποφασισμένοι στο 3ο δεκάλεπτο και με εξαιρετική εμφάνιση εξασφαλισαν μια διαφορά 17 πόντων στο 30′.Η τελευταία περίοδος κύλησε στον ίδιο ρυθμό με το τελικό σκορ 62-44 να δίνει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα μας.Συγχαρητηρια στους αθλητές και των 2 ομάδων για τη πολυ όμορφη ατμόσφαιρα και ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα στην ομάδα της Βεργίνας.
Δεκάλεπτα :16-14,28-23,49-32,62-44
Διαιτητές :Τσαλκιτζης,Σιαμαντουρας
Αστέρας (Μοσχούλας):Πετριδης 2,Μπαρακας 6 (1),Τζεμιντιμπης 8,Μαραγκος 6,Καμπεριδης 3,Σαμπαρδανης 25,Οσμανι 1,Γκιτσης 3,Σανδαλης 1,Μητκουσης 7.
Βεργίνα (Μητσικας):Ναιδος,Μακρης 2,Παπαργυριου 2,Δημητροπουλος 13,Ματθαιου,Καρομπιλιας,Κωνστας 14 (1),Σαμαράς 8,Παντερης 3,Παυλιδης 2.